Haber

Erzin’den daha iyi durumdalar! Merkeze çok yakınlar ama burada tek bir yer bile yıkılmamış.

  • HABER 7 – Özel

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistanİlçelerde meydana gelen 7.7 ve 7.6İki büyük deprem Hatay’da benzeri görülmemiş bir yıkıma neden olmuştu. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’naBağlı ekiplerin sahada çalışmaları sonucunda sadece Hatay’da. 5 bin 696 bina ve 23 bin 90 bağımsız bölümyıkıldığı belirlendi.

Şehrin lokomotif semtlerinden biri İskenderun’dan Antakya’ya böyle bir yıkım konuşma konusuydu. Ama ilçe merkezine sadece 10 kilometre. Denizciler Mahallesi’ndeDepremin neden olduğu tek bir yıkım olmadı.

Haber 7’yeaçıklama yapmak Denizciler Belediye Başkanı Ali Dilek Kekeç, 30 bin nüfuslu kampüsteki son durumun Erzin ilçesine göre daha iyi olduğunu savundu.

Bölgenin son durumunu Haber 7 ile paylaşan Kekeç, AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel’e, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’e ve İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı’ya Denizcilere özel çalışmalarından dolayı teşekkür etti. İşte Muhtar Ali Dilek Kekeç’in açıklamaları…

“GECELİ VE GÜNDÜZ SU GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORLAR”

Denizciler Mahallesi Belediye Başkanı Ali Rıza KekeçAsrın afeti ve Hatay’daki 6.4 büyüklüğündeki depremde can kaybı yaşamadıklarını belirten , bölgenin suyunun geri kazanılması için gece gündüz çalışan siyasetçilere teşekkür etti:

NÜFUSU ERZİN KADAR

Kekeç, depremde herhangi bir tahribatın olmaması nedeniyle öne çıkan Erzin ilçesi kadar nüfusa sahip olduklarını belirterek, Denizciler’in İskenderun’un en büyük mahallesi olduğunu söyledi:

“Sadece Denizciler Mahallesi 30 bin nüfuslu… İskenderun’un ikinci ilçesi burası. Hatay büyükşehir olmadan önce buralar beldeydi. Tüzel kişiliğimiz alındı ​​ilçe olduk. Şu anki ilçem dört ilçeden oluşuyordu. .Bu olay 2000 yılında oldu.Şu anda İskenderun’un en büyük mahallesiyiz.Merkez ile aramızda 10 kilometre mesafe var.”

“BİZ DAHA İYİYİZ”

Sadece mahallede 10Dairenin ağır hasar gördüğünü kaydeden Denizli Belediye Başkanı, Erzin’deki mevcut tablodan daha iyi durumda olduklarını belirterek, bölgedeki evlerin yapısını ve zemini anlattıktan sonra Haber’e yaptığı özel açıklamalarını noktaladı. 7:

216 binanın ve binlerce bağımsız kampüsün yıkıldığı İskenderun, kentsel dönüşümün önlenmesi ‘ çabasıyla ön plana çıkmıştı. Merkez Modernevler, Numune, Pınarbaşı, Esentepe, Meydan ve Cumhuriyet mahallelerindeki dönüşüm saldırısında muhalif medya organları ve hukukçular başarısız olmuştu.

Tamamı merkezde olan bu yerlerde büyük bir yıkım yaşandı. Enkaz altında onlarca insan öldü. Ancak İskenderun ilçe merkezine sadece 10 kilometre uzaklıktaki Denizciler’de,Tek bir yer yıkılmadı.

 

KAYNAK: HABERLER7

eynesil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu